Makale Arama
Kategoriye Göre :
Derslere Göre :
Rastgele :
 

 
Geometride Şekillere Ait Alanları Yeni Sayfa Oluşturarak Bulan Programı Android Studio İle Kodlayınız
Geometride alan hesaplamaları önemli konuların başında gelir. Bu Android uygulamasında üçgene, kareye, dikdörtgene ait alanları menü yardımıyla seçerek bulmaya çalışacağız. Bu makalemizde yeni sayfa nasıl oluşturulur, bu sayfa projeye nasıl dahil olur, buton yardımı ile bu sayfa nasıl çağrılır ve üzerinde işlerler nasıl yapılır sorularına cevap aranmaktadır.
Kategorisi: Android 60 defa okundu
Tarih: 18.05.2015 00:00:00 Etiket: Geometride Şekillere Ait Alanları Yeni Sayfa Oluşturarak Bulan Programı Android Studio İle Kodlayınız 
Android Studio Programında AndroidManifest Dosyası
AndroidManifest.xml dosyası, herhangi bir Android projesinin olmazsa olmaz dosyasıdır. Bu dosya xml formatında oluşturulduğu için hem makina hem de insan tarafından okunabilir. Ayrıca Android Geliştirme Ortamı Android?in sağladığı özelliklerle birlikte, görsel arayüzü ile uygulamalarınızda istediğiniz değişiklikleri kolayca yapabilmenizi sağlayan bir yapıya da bürünmüştür.
Kategorisi: Android 15 defa okundu
Tarih: 18.05.2015 00:00:00 Etiket: Android Studio Programında AndroidManifest Dosyası 
ListView İle Listelenen Öğrencilerden Birini Seçerek Görünyüleyen Programı Android Studio Programıyla Yapınız
Mobil cihazlarda kullanıcılara birbiriyle ilişkili verileri listeyle vermek çok tercih edilen bir yöntemdir. Kullanıcı listedeki veriler içinde tek parmağıyla yukarı-aşağı sürükleme yaparak dolaşabilir. Android Studio Programında listeleme işlemleri yapabilmek için ListView isimli görsel öğe kullanılır. ListView, kendi içinde satır satır TextView öğeleri bulunduran bir yapıdır. Bunun gibi birçok View'dan oluşan görsel öğeler ViewGroup olarak da sınıflandırılır.
Kategorisi: Android 36 defa okundu
Tarih: 17.05.2015 00:00:00 Etiket: ListView İle Listelenen Öğrencilerden Birini Seçerek Görünyüleyen Programı Android Studio Programıyla Yapınız 
Android Studio Programında Layout Görünümü
Android uygulamalarında ekran tasarımları res klasörü altında bulunan layout dosyaları ile belirlenir. Bu dosyalar xml formatında hazırlanan dosyalardır ve Android uygulamalarına özel etiketler kullanarak görsel öğelerin yerleşimlerini ve özelliklerini bildirirler. Bir ekranın görünümü genellikle iki farklı yerleşim tipi kullanılarak belirlenir. Bunlar RelativeLayout ve LinearLayout olarak ikiye ayrılır.
Kategorisi: Android 27 defa okundu
Tarih: 13.05.2015 00:00:00 Etiket: Android Studio Programında Layout Görünümü 
Hesap Makinası Oluşturan Programı Android Studio İle Kodlayınız
En basit anlamda hesap makinalarında toplama, çıkarma, çarpma, bölme işlemleri yapılmaktadır. Bu uygulamamızda bu işlemleri yapan programa ait kodları sizlerle paylaşacağız. Yeni oluşturduğumuz projede activity_main.xml dosyasına 3 adet EditText, 4 adet buton ekleyelim. Xml dosyamızın içeriği aşağıdaki gibi olacaktır.
Kategorisi: Android 48 defa okundu
Tarih: 13.05.2015 00:00:00 Etiket: Hesap Makinası Oluşturan Programı Android Studio İle Kodlayınız 
Sayfa Başına Dön