Makale Arama
Kategoriye Göre :
Derslere Göre :
Rastgele :
 

 
Android İşletim Sistemleri İçin Google Play Uygulama Yükleme ve İndirme Portalı
Google tarafından yönetilen Google Play, Android cihazların uygulama ve oyunlara ulaşabileceği çevrim içi bir markettir. Buradan, çoğu zaman geliştiricilerin tercihleri doğrultusunda ülkelere göre yayınlanan oyun ve uygulamalara erişilebilir. Android cihazlar üzerinden Google Play uygulamasıyla ya da Google Play sitesinden erişilebilir.
Kategorisi: Android 322 defa okundu
Tarih: 30.03.2015 13:03:47 Etiket: Android İşletim Sistemleri İçin Google Play Uygulama Yükleme ve İndirme Portalı 
Birinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Bir Denklemin Grafiğini Çizen Uygulamayı Html5 ve Javascript İle Yapınız
Neredeyse tüm uygulamaların anlaşılabilmesi için elde edilen verilerin grafikle gösterilmesi gerekir. Matematikte de denklemlerin çözümlerine göre grafikleri çizilebilir. Bu uygulamamızda birinci dereceden bir bilinmeyenli bir denklemin yazımı ile birlikte grafikle gösterimi gerçekleştirilecektir.
Kategorisi: Javascript 587 defa okundu
Tarih: 24.03.2015 15:03:14 Etiket: Birinci Dereceden Bir Bilinmeyenli Bir Denklemin Grafiğini Çizen Uygulamayı Html5 ve Javascript İle Yapınız 
Web Sayfasını Word Programına Aktaran Programı JQuery İle Yapınız
Word programı genellikle dokümanlarınızı düzenlemek için kullanılır. İçerisinde tablo, resim, yazı bulunan tüm metinlerin bulunduğu bir sayfayı Word ile düzenlemek daha kolaydır. Web sayfalarında değişik amaçlar için yazılan yazıların Word programına aktarılması için değişik yöntemler kullanılmaktadır. Bu uygulamamızda JQuery ile web sayfasındaki bilgileri Word programına aktaracağız.
Kategorisi: Jquery 491 defa okundu
Tarih: 21.03.2015 20:03:52 Etiket: Web Sayfasını Word Programına Aktaran Programı JQuery İle Yapınız 
Web Sayfasını Excel Programına Aktaran Programı JQuery İle Yapınız
Excel programı satır ve sütunlardan oluşan bir yapıya sahiptir. Satır ve sütunlarla elde edilen verilerin Excel ile işlemlerden geçirilmesi daha kolaydır. Web sayfalarında listelenen bilgilerin Excel programına aktarılması için değişik yöntemler kullanılmaktadır. Bu uygulamamızda JQuery ile web sayfasındaki bilgileri Excel programına aktaracağız.
Kategorisi: Jquery 144 defa okundu
Tarih: 21.03.2015 20:03:42 Etiket: Web Sayfasını Excel Programına Aktaran Programı JQuery İle Yapınız 
Ekranın Ortasında Tanımlı Bir Sahnede Yön Tuşlarıyla Hareket Eden Nesne Animasyonunu JQuery İle Yapınız
Web sayfalarında oyunlar genellikle ekranın ortasında yayınlanır. Ortada bir sahne, sahne üzerinde oyun yapılır. Bu uygulamada ekranın ortasında sahne yapımı ve bu sahne sınırları içinde yön tuşlarıyla hareket eden bir nesne animasyonu tasarlanmıştır.
Kategorisi: Jquery 1072 defa okundu
Tarih: 20.03.2015 09:03:35 Etiket: Ekranın Ortasında Tanımlı Bir Sahnede Yön Tuşlarıyla Hareket Eden Nesne Animasyonunu JQuery İle Yapınız 
Sayfa Başına Dön