Makale Arama
Kategoriye Göre :
Derslere Göre :
Rastgele :
  
Microsoft Excel Programında Formüllerde Hata Denetimi
Elektronik tablolama programında oluşturduğunuz formüllerde, hatalar olabilir. Elektronik tablolama programı, formüllerde oluşabilecek hataları veya tutarsızlıkları otomatik olarak bulup kullanıcıyı uyarır. Hata bulunan hücrenin sol üst köşesinde, bir üçgen belirir. Hücreyi etkinleştirdiğinizde hücrenin sağındaki ünlem işaretini tıklayarak açılan menüden hata hakkında yardım alabilir, hatayı gidermek için verilen seçeneklerden birini seçebilirsiniz.
Kategorisi: Microsoft Excel 19 defa okundu
Tarih: 18.04.2014 17:04:17 Etiket: Microsoft Excel Programında Formüllerde Hata Denetimi 
Microsoft Excel Programında Mutlak Referans
Kopyalanan hücrede, formüllerinizin kaynak değerlerinin değişmesini istemiyorsanız formülünüzü, mutlak referans olarak belirlemelisiniz. Bunun için formülünüzü oluştururken satır sayılarının ve sütun harflerinin önüne $ işareti koymalısınız (örneğin=$A$1+$A$2 gibi). Bu sayede formülün kaynak değerleri asla değişmez. Bu şekilde yazmadığınız hücre adresleri, göreceli olarak adlandırılacak ve kopyalama işlemi sırasında, kaynak hücre adresleri değişecektir.
Kategorisi: Microsoft Excel 9 defa okundu
Tarih: 18.04.2014 17:04:08 Etiket: Microsoft Excel Programında Mutlak Referans 
Microsoft Excel Programında Hücre ve Aralık Adlandırma
Formüllerde kullandığınız hücrelerin adreslerini tek tek yazabilirsiniz fakat tablolarınız büyüdükçe yazdığınız hücrelerin sayısı da gitgide artacak ve bu hücre adreslerini yazmak, zaman alacaktır. Bu gibi durumlarda, hücre aralıklarını yazarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.
Kategorisi: Microsoft Excel 8 defa okundu
Tarih: 18.04.2014 17:04:59 Etiket: Microsoft Excel Programında Hücre ve Aralık Adlandırma 
Microsoft Excel Programında Formülleri Kopyalama
Formülleri kopyalamak için ayrıca bir işlem yapmaya gerek yoktur. Hücre kopyalama işlemini yaptığınızda içindeki formüllerle beraber kopyalanacaktır. Kopyalanan hücrede, formüllerdeki kaynak değerler bulunduğu konuma göre yeniden adreslenecektir. Ayrıca hücre kulpundan kopyaladığınızda da formüller, aynı şekilde kopyalanacaktır.
Kategorisi: Microsoft Excel 6 defa okundu
Tarih: 18.04.2014 17:04:50 Etiket: Microsoft Excel Programında Formülleri Kopyalama 
Microsoft Excel Programında Hesaplama Operatörleri
Tablolarınızda yapacağınız hesaplamalarda, kullanacağınız formülleri yazabilmek için hesaplama operatörlerinin elektronik hesaplama programındaki karşılıklarını bilmelisiniz.
Kategorisi: Microsoft Excel 269 defa okundu
Tarih: 18.04.2014 17:04:38 Etiket: Microsoft Excel Programında Hesaplama Operatörleri 
Sayfa Başına Dön