Makale Arama
Kategoriye Göre :
Derslere Göre :
Rastgele :
 

 
PowerPoint Programında Excel Veri Tabanındaki Kayıtları Listeleyen Programı Yapınız
PowerPoint programında veri tabanlarına değişik yollarla bağlanabilirsiniz. Veri tabanında bulunan kayıtları sunularınızda dinamik olarak kullanabilirsiniz. Bu uygulamamızda Excel veri tabanında bulunan kayıtları sunumuzda tablo oluşturarak listelemeye çalıştıracağız. Sunumuzda bir adet buton ekleyelim. Butonun click olayına aşağıdaki kodları yazalım.
Kategorisi: Microsoft PowerPoint 10 defa okundu
Tarih: 27.08.2015 00:00:00 Etiket: PowerPoint Programında Excel Veri Tabanındaki Kayıtları Listeleyen Programı Yapınız 
PowerPoint Programında Kasım 2015 Seçim Sonuçlarını Grafikle Gösterme
Profesyonel sunular oluşturmak için kullanılan PowerPoint programı ile VBA kodlama yapısını kullanarak sunularınızı dinamikleştirebilirsiniz. Böylece kodlar yardımı ile değişik sonuçlar elde edeceğiniz sunular hazırlayabilirsiniz. Bu uygulamamızda Kasım 2015 genel seçim sonuçlarını grafikle göstermeye çalışacağız. Öncelikle ilk slayta aşağıdaki tabloyu ekleyiniz.
Kategorisi: Microsoft PowerPoint 10 defa okundu
Tarih: 27.08.2015 00:00:00 Etiket: PowerPoint Programında Kasım 2015 Seçim Sonuçlarını Grafikle Gösterme 
Word Programında 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinin Sonuçlarını Grafikle Gösterme
Ülkemiz tarihinde ilk defa bir seçim hükümeti kurularak yeniden seçime gidiliyor. Milletvekillerinin ceylan derili koltuklara en az oturdukları bir dönem oldu. 1 Kasım 2015 tarihinde milletimiz yeniden sandık başına gidiyor. Öncelikle seçimlerin ülkemize hayırlar getirmesini dileriz. Seçim sonuçlarının gösterilmesinde kullanılan yöntemlerin en önemlisi ve etkilisi grafikle gösterimdir. Neredeyse tüm programlama dilleri grafikle gösterime izin vermektedir. Bu uygulamamızda Word programında seçim sonuçlarını grafikle göstermeye çalışacağız.
Kategorisi: Microsoft Word 26 defa okundu
Tarih: 27.08.2015 00:00:00 Etiket: Word Programında 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinin Sonuçlarını Grafikle Gösterme 
Vb.Net Programında İşletim Sistemini ve Yolunu Kayıt defterinden Okuyarak Öğrenme
Kayıt defteri Windows işletim sistemine ait tüm temel tanımlamaların tutulduğu yerdir. Vb.Net programlama dili ile kayıt defterinde yer alan bilgileri okuyup programınızda kullanabilirsiniz. Bu uygulamamızda kurulu işletim sisteminin adını ve yolunu bulmaya çalışacağız.
Kategorisi: Vb.NET Desktop 10 defa okundu
Tarih: 26.08.2015 00:00:00 Etiket: Vb.Net Programında İşletim Sistemini ve Yolunu Kayıt defterinden Okuyarak Öğrenme 
Bilgisayar Adını Vb.Net Programında Öğrenme
Vb.Net programlama dili Visual Basic programlama diline nazaran çok gelişmiş özelliklere sahiptir. Bu uygulamamızda bilgisayarın adını değişik yöntemlerle bulmaya çalışacağız. Api kullanarak bilgisayar adını bulma My.Computer nesnesini kullanma System.Windows.Forms nesnesinin SystemInformation özelliğini kullanma System.Environment nesnesini kullanma
Kategorisi: Vb.NET Desktop 9 defa okundu
Tarih: 25.08.2015 00:00:00 Etiket: Bilgisayar Adını Vb.Net Programında Öğrenme 
Sayfa Başına Dön