Makale Arama
Kategoriye Göre :
Derslere Göre :
Rastgele :
  
Microsoft PowerPoint Sunu Hazırlama Programının Çalıştırılması
Listede yer alan programlardan Microsoft PowerPoint 2010 üzerine gelip farenin sol tuşuna bir defa basarsanız PowerPoint programını çalıştırmış olursunuz. Burada yer alan Microsoft PowerPoint 2010 ismi, PowerPoint programına ait olan kısayol adıdır. Bu kısayol adına Alias(takma ad) adı verilir. Aslında PowerPoint programının gerçek ismi PowerPnt.Exe?dir. PowerPoint?i programın gerçek adını kullanarak çalıştırmak için, öncelikle, WinKey+R tuşuna basarak Çalıştır diyalog penceresini açmalısınız.
Kategorisi: Microsoft PowerPoint 9 defa okundu
Tarih: 23.04.2014 13:04:16 Etiket: Microsoft PowerPoint Sunu Hazırlama Programının Çalıştırılması 
Microsoft PowerPoint Sunu Hazırlama Programının Kurulumu
PowerPoint, ofis paketi içerisinde yer alan bir sunu hazırlama programıdır. Ofis programını bilgisayarınıza kurduğunuzda PowerPoint programı da bilgisayarınıza kurulur. Ancak kurulum esnasında siz sadece, PowerPoint programını kurabilirsiniz. Ofis paketinin hangi sürümünü kuracaksanız, öncelikle kuracağınız ofis paketini Microsoft?un internet sitesinden indirmelisiniz. İndirme işlemi bittikten sonra kuruluma başlayabilirsiniz.
Kategorisi: Microsoft PowerPoint 12 defa okundu
Tarih: 23.04.2014 13:04:06 Etiket: Microsoft PowerPoint Sunu Hazırlama Programının Kurulumu 
Microsoft PowerPoint Sunu Hazırlama Programının Temel Özellikleri
Bir gösteri ve sunu programı olan Powerpoint, kullanıcısına hem anlatım hem de gösteri imkanı sunan bir programdır. Kullanıcı, anlatmak istediği konuyu hem ses hem görüntü ile hem de görüntüyü efektlerle destekleyerek izleyiciler üzerinde rahat bir etki bırakabilir. Bir yanda renkli ve hareket eden yazılar, bir tarafta çeşitli sesler sayfadan sayfaya geçerken ekranda oluşan hareketler izleyici üzerinde çok daha farklı etkiler uyandırabilir.
Kategorisi: Microsoft PowerPoint 52 defa okundu
Tarih: 23.04.2014 13:04:58 Etiket: Microsoft PowerPoint Sunu Hazırlama Programının Temel Özellikleri 
Excel Programında E-Posta ile Dosya Gönderme
Hazırladığınız dosyayı, e-posta ile başka kullanıcıya göndermek için e-posta yazılımınızın yeni posta düğmesi tıklanarak e-posta düzenleme penceresi açılır. Bu pencereden posta gövde metni, konusu ve gönderilecek adres yazıldıktan sonra aşağıda gösterildiği gibi dosya ekle simgesi tıklanır. Açılan dosya ekle penceresinden göndereceğiniz dosya seçilir ve ekle düğmesi tıklanır. Ekleme işlemi tamamlandıktan sonra gönder düğmesi tıklanarak e-posta dosya ile beraber gönderilir.
Kategorisi: Microsoft Excel 7 defa okundu
Tarih: 23.04.2014 11:04:43 Etiket: Excel Programında E-Posta ile Dosya Gönderme 
Excel Programında Dosyayı Şifreleme
Hazırladığınız dosyanın, diğer kullanıcılar tarafından değiştirilmesini istemiyorsanız dosyanızı şifreleyerek koruyabilirsiniz. Bunun için aşağıda gösterildiği gibi dosya menüsünün bilgi bölümünde yer alan çalışma kitabını koru seçeneğinden parola ile şifrele seçeneği seçilir. Açılan pencereye bir parola girilir ve tamam tıklanır. Daha sonra gelen pencereye aynı parolayı onaylamak için tekrar yazınız. İşlem sonrasında, çalışma kitabının açılması için parola sorulacaktır. Ayrıca değiştirme parolası konularak sadece değiştirilmek istendiğinde parolayı sordurabilirsiniz.
Kategorisi: Microsoft Excel defa okundu
Tarih: 23.04.2014 11:04:33 Etiket: Excel Programında Dosyayı Şifreleme 
Sayfa Başına Dön