Makale Arama
Kategoriye Göre :
Derslere Göre :
Rastgele :
 

 
Android Projesine Kütüphane Ekleme İşlemi
Android Studio Programında bir projeye kütüphane eklemenin iki yolu var: Gradle inşa sisteminin kullandığı build.gradle dosyasına doğrudan kütüphanenin eşsiz bir kimliğini (artifactID) yazmak veya projenin "Dependency" yani bağımlılık ekleme sihirbazını kullanarak bu yazma işlemini IDE'nin bizim yerimize yapmasını sağlamak. İkinci işlem biraz daha uzun olanıdır.
Kategorisi: Android 24 defa okundu
Tarih: 05.04.2015 13:05:11 Etiket: Android Projesine Kütüphane Ekleme İşlemi 
Android Studio Programının Arayüzünü Tanıma
Android Studio Programının en güzel özeliklerinden biri de ekran tasarımlarını sürükle - bırak yöntemiyle kolayca hazırlayabilmenize fırsat vermesidir. Ekran tasarımlarını yapacağınız "Layout Editor" sürükle bırak yöntemiyle ekrana taşıyacağınız bileşenlerle ilgili yaptığınız değişiklikleri de anlık olarak gösterir.
Kategorisi: Android 35 defa okundu
Tarih: 05.04.2015 12:05:47 Etiket: Android Studio Programının Arayüzünü Tanıma Layout Window 
Xml Dosyalarından Bilgileri Görüntüleme Yöntemleri
Aspx sayfalarında en çok kullanılan dosya türlerinden biride Xml dosyalarıdır. Xml dosyalarını kodla oluşturduğunuz gibi, oluşturulan dosyanın içeriğini de görüntüleyebilirsiniz. Xml dosyalarını okumanın yani listelemenin birden fazla yöntemi vardır. Bunları şöyle sıralayabiliriz.
Kategorisi: c# Web 18 defa okundu
Tarih: 05.03.2015 14:05:15 Etiket: Xml Dosyalarından Bilgileri Görüntüleme Yöntemleri Xml dosyalarında bilgileri okuma 
XML Dosyasının İçeriğini Listbox İçinde Görüntüleme
Xml dosyası içinde yer alan bilgileri web sayfasında görüntüleyebilirsiniz. Bu uygulamamızda dosya içinde yer alan bilgileri Listbox içinde görüntülemeye çalışacağız. Web sayfasına iki tane Listbox, bir tane Button, bir tane Label ekleyelim. Buton nesnesinin Click olayına aşağıdaki kodları yazalım. Kodların açıklaması yanında yapılmıştır.
Kategorisi: c# Web 17 defa okundu
Tarih: 05.03.2015 14:05:23 Etiket: XML Dosyasının İçeriğini Listbox İçinde Görüntüleme 
Android Studio Programının Genel Özellikleri
Android Studio, Android uygulamalarının geliştirildiği, üst seviye özelliklere sahip ve Google tarafından da önerilen resmi programlama aracıdır. Android Studio'nun kod geliştiricilere sunduğu temel özellikler şunlardır:
Kategorisi: Android 323 defa okundu
Tarih: 20.04.2015 16:04:41 Etiket: Android Studio Programının Genel Özellikleri 
Sayfa Başına Dön